İADE VE DEĞİŞİM

Türkiye içerisine gönderilen siparişler için iade ve değişim   istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

İnternetten yapılan mesafeli satış sözleşmeleri ile satışlarda Tüketicinin Korunması Kanunu gereği tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. 

İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben ivedilikle incelenerek tarafınızla bilgi paylaşımında bulunulacaktır. İade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde iade tutarınız tarafınıza ödenecektirİadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemine göre (Peşin/taksit) geri ödenecektir. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır. Siparişlerde taksitli ödeme metodu kullanıldıysa iade taksitli olarak; peşin ödeme metodu kullanıldıysa da iade karta peşin veya Havale/EFT yoluyla geri ödenmektedir.

İade Adresimiz:

Müşterilerimize daha hızlı ve iyi hizmet vermek için iade adresimiz Doğu Anadolulu Bölge Depomuz olan, almanotoyedekparca.com (WOSMATerial) Oto Sanayi Sitesi H Blok No:13-15A  Yakutiye/Erzurum adresi olarak belirlenmiştir.

İade işşemlerinizi sadece  anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile yapabilirsiniz.

İadeler için kargo gönderi kodu : Yurtiçi Kargo 1078491306
                                                            

Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben işlem incelenmektedir. İade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde iade tutarınız tarafınıza ödenecektirİadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemine göre (Peşin/taksit) geri ödenecektir. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır. Siparişlerde taksitli ödeme metodu kullanıldıysa iade taksitli olarak; peşin ödeme metodu kullanıldıysa da iade karta peşin olarak geri ödenmektedir.

Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satıla bilirliğini bozmadan, kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.

Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

İade edilecek ürünün ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan KDV vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.

Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Elektrikli ve Elektronik Ürünlerde İptal ve Değişim Prosedürü

almanotoyedekparca.com üzerinden sipariş edilen ürünlerde (Özellikle; Sensör,Müşir,Soket,Ampül,Duyu, aracınıza ait tüm Elektrikli Motorlar,Fişler,Bobinler,Üniteler,Motor Kiti ve Modülleri,Ventiller) iade söz konusu değildir. Tarafımızdan yanlış gönderilen ürünler, tekrar almanotoyedekparca.com yetkilileri tarafından onaylandıktan sonra değişimi yapılacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR